aghasi
19 مرداد 1401 - 15:20

یک واحد آلاینده صنعتی در دورود لرستان تعطیل شد

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: کارخانه تصفیه دوم روغن واقع در شهرک صنعتی دورود به علت آلایندگی و بوی نامطبوع تعطیل شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی حفاظت محیط زیست لرستان علی سالاروند با اشاره به اعتراض اهالی همجوار شهرک صنعتی از بوی نامطبوع این واحد صنعتی افزود: این کارخانه از مدت‌ها قبل تعطیل شده بود که مالک آن طی چند روز گذشته اقدام به راه‌اندازی مجدد آن نموده بود.

وی اظهار داشت: کارشناسان این اداره کل و شهرستان دورود در بررسی‌های‌ اولیه طی ۲هفته گذشته تذکرات لازم را جهت برطرف نمودن عوامل ایجاد بوی نامطبوع به این کارخانه ابلاغ کردند و مقرر شد کارفرمای این واحد، ظرف مدت ۱۰ روز نسبت به رفع موجبات آلودگی اقدام نماید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: بوی نامطبوع در نتیجه استفاده از برخی ترکیبات هیدروکربنی در این کارخانه‌ بوده است که در اثر گرمای هوا، تبخیر و انتشار آن در محیط موجب اعتراض شدید اهالی روستای همجوار آن «داریاب» شده بود.

سالاروند ادامه داد: با وجودی که مهلت ۱۰ روز ابلاغ شده به مالک کارخانه به اتمام نرسیده اما چون آلودگی بوی صنعت موجب اعتراض شدید و حضور مردم در این واحد شده بود به‌صورت فوری با حضور همکاران محیط زیست شهرستان و نیروی‌ انتظامی دورود این واحد به طور موقت با رضایت کارفرما تا رفع کامل عوامل آلودگی تعطیل گردید.

وی اضافه کرد: این واحد صنعتی برابر ماده ۱۱ قانون حفاظت و بهسازی محیط‌زیست و البته با رضایت خود کارفرما تعطیل شده است و راه‌اندازی مجدد آن منوط به رعایت استانداردهای محیط زیستی و عدم استفاده از مواد غیر استاندارد و دارای بوی نامطبوع می‌باشد.

سالاروند تصریح کرد: نمونه مشابه این کارخانه در شهرک‌های صنعتی شهرستان ازنا وجود دارد که طی سال جاری و با پیگیری محیط زیست موفق به رفع مشکل بوی نامطبوع ناشی از فرایند صنعتی خود شده است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 560868