aghasi
19 مرداد 1401 - 14:32

جلد سوم از اسناد ترورهای موساد با عنوان «تو زودتر بکش» منتشر شد

جلد سوم از مجموعه چهار جلدی کتاب «تو زودتر بکش» روایت نیروهای عملیاتی و اطلاعاتی اسرائیل از 60 سال ترورهای موساد توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، جلد سوم از مجموعه چهار جلدی کتاب «تو زودتر بکش» روایت نیروهای عملیاتی و اطلاعاتی اسرائیل از ۶۰ سال ترورهای موساد توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد

تو زودتر بکش آخرین اثر تحقیقی برگمن است. کتاب، روایت «اسرائیلی» از پیش زمینه‌ها و روند تشکیل سازمان‌های اطلاعاتی این رژیم است و در این بین بیش از هر چیز ترورهای صورت گرفته از سوی این دستگاه‌ها تمرکز دارد.

برگمن، برای به دست آوردن تصویری از سیر و عملکرد این دستگاه‌ها، هزاران سند که برخی از آن‌ها، محرمانه بوده و به صورت غیر قانونی، در اختیار او قرار گرفته و تعداد بی‌شماری کتاب و مقاله را بررسی کرده است. اما اهمیت بیشتر این کتاب، به صدها مصاحبه اختصاصی نویسنده با کسانی بر می‌گردد که خود به صورت مستقیم در این سازمان‌ها یا در وقایع مورد اشاره در کتاب حضور داشته‌اند و رتبه سازمانی یا عملیاتی برخی از آن‌ها نیز در بالاترین سطح بوده و همین اطلاعات آن‌ها را به معنای دقیق کلمه «دست اول» کرده است.

نویسنده کتاب و راویانش، از صمیم قلب به حقانیت اسرائیل و ضرورت استمرار حیاتش ایمان دارند و برخی از آن‌ها، برای این باورشان دست به قتل‌های متعدد، آدم‌ربایی، شکنجه و ... هم زده و بی‌پروا و بدون خجالت، آن‌ها را در همین کتاب بازگو کردند ولی با تمام این‌ها، آنچه در کتاب آمده ضرورتاً به نفع اسرائیل نیست. شاید خود نویسنده نظری جز این داشته و گمان می‌کرده با این کار، مسیر «اصلاح» دستگاه‌های اطلاعاتی‌شان را نمایان می‌کند، ولی نمی‌دانسته که اقدام او، چطور از وحشی‌گری و «خونسردی در جنایت» و «بی‌پروایی در آدم‌کشی» صهیونیست‌ها پرده برداشته و چقدر هم این پرده‌برداری را به صورت ناخواسته متقن و مستدل انجام داده است.

جلد سوم از مجموعه چهار جلدی «تو زودتر بُکش» نوشته رونین برگمن، روایتی از روند تشکیل سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی موساد است که در قطع رقعی و ۴۶۴ صفحه و به کوشش وحید خضاب ترجمه و توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب می‌توانند از طریق اینجا و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را تهیه کنند.

اینجاانتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 560587