aghasi
19 مرداد 1401 - 14:31

علائم سویه‌های جدید مشابه اُمیکرون است

متخصص بیماری‌های عفونی گفت : علائم سویه‌های جدید مشابه اُمیکرون است که شامل گلودرد، گرفتگی صدا، آبریزش بینی، سرفه و سردرد می‌شود.

علیرضا جانبخش متخصص بیماری‌های عفونی گفت : با توجه به شیوع دو زیرسویه B.A.۴ و B.A.۵ این دو زیر سویه‌های جدید امیکرون هستند که در بسیاری کشور‌های جهان از جمله کشور ما شیوع پیدا کرده اند.

زیرسویهوی ادامه داد: تاکنون شواهد نشان می‌دهد که زیرسویه‌های جدید در بیشتر موارد بصورت خفیف بروز پیدا کرده و طول مدت بیماری آن‌ها هم بین پنج تا هفت روز است.

جانبخش با اشاره به اینکه گرفتگی صدا و گلودرد بیش از همه شایع است و در بیشتر مبتلایان دیده می‌شود افزود: علائمی مانند اسهال، درد شکم، درد مفاصل و بی اشتهایی هم در مبتلایان دیده می‌شود.

گرفتگی صدامتخصص بیماری‌های عفونی گفت: سالمندان، بیماران دیابتی، مبتلایان سرطان، بیماران کلیوی و پیوندی و تمام مبتلایان بیماری‌های زمینه و نقص سیستم ایمنی از جمله گروه‌های در معرض خطر این بیماری هستند.

به گفته جانبخش با اشاره به اینکه این دو زیرسویه قدرت سرایت بالایی دارند، توصیه کرد: تمام افراد از ماسک استفاده کرده و حتما فاصله فیزیکی را رعایت کنند.

وی توصیه کرد شهروندان برای تزریق دوز یادآور واکسن کرونا مراجعه کنند .

باشگاه خبرنگاران جوانکرمانشاهکرمانشاه

شناسه خبر: 560576